Wpis

niedziela, 24 marca 2013

Za dobra dla ludzi...?!

Rozmawiając z kimś o pomocy i wsparciu drugiego, powiedziała mi ta osoba, że jestem za dobra dla ludzi. Pomagam każdemu, niezależnie czy jest mi bardzo bliski czy nie, jeżeli w gre wchodzi pomoc, która tak naprawdę nic mnie nie kosztuje to dlaczego miałabym nie pomóc...?! Dla bliskich mi jestem w stanie poświęcić bardzo dużo aby im pomóc nie zależnie od ceny, bo są dla mnie ważni i chcę aby byli szczęśliwi i się nie zamartwiali. 

Może to też tak działa, przez naiwność jaką człowiek posiada w sercu. Nastawia się, że jak on będzie potrzebował pomocy to znajdą się ludzie tacy jak My i nam pomoże tak samo jak mi innym dookoła. Żyjemy taką nadzieją i wierzymy w to z całych sił... Ale co jeśli nie... Co jeśli nie znajdzie się taka osoba, która bezinteresownie nam będzie chciała pomóc...?! Więc czy warto tak się starać dla innego nie mając żadnej pewności tego samego od innych ludzi...? Takich pytań w naszym życiu pojawia się bardzo dużo, jednak to nie zmienia człowieka lecz troszkę kształtuje jego tok myślenia o niektórych sprawach. 

Lepiej jest jednak zaryzykować i wskoczyć w tą niepewną dobrotliwość i czuć tą satysfakcję i radość z niesionej pomocy i wsparcia, niż siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć jak człowiek pogrąża się w swoich problemach i smutkach. Zawsze trzeba wybrać to lepsze wyjście w każdej sytuacji, jeśli jest taka możliwość.

Jestem bardzo ciekawa opinii innych na ten temat więc piszcie opinie i swoje przeżycia w komentarzach... ;) 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
kamikadze517
Czas publikacji:
niedziela, 24 marca 2013 11:23

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • proost napisał(a) komentarz datowany na 2013/03/24 11:30:53:

  Nie można być za dobrym dla ludzi. Pomóc innym? Tak. Pomóc bliskim? Jak najbardziej, ale nigdy ze stratą dla siebie (nie przeliczając na kasę).

  W życiu trzeba być trochę egoistą. Pomagać - jak najbardziej, ale przede wszystkim pomóc sobie. Jeśli w Twoim życiu wszystko jest OK, "dawanie siebie innym" ma sens, gdy jest inaczej zawsze obróci się przeciwko Tobie. Może to mocne, ale prawdziwe.

 • kamikadze517 napisał(a) komentarz datowany na 2013/03/25 16:52:45:

  Spotkałam się juz kiedyś z powiedzeniem " w życiu trzeba po części zostać egoistą" lecz jeśli dobrze mi z tym pomocnym Ja to opłaca mi się zmieniać...?! Może kiedyś się zawiodę na ludziach i stanę się egoistyczna dla tych którzy nie są mi bliscy. jednak moją największą obawą jest ludzka chciwość, która w tej sytuacji też może się pokazać. Co za problem udawać człowieka w potrzebie i wykorzystać moją dobroć do innych celów. Mocne słowa ale bardzo trafne...
  Dzięki za fajny komentarz ;)

 • brazzerex napisał(a) komentarz datowany na 2013/03/30 12:15:21:

  Witam

  Pytasz skąd sie bierze m.i.n Twoja dobroć? Można różnie odpowiedzieć na to pytanie. Może dla tego uczucia które pojawia się po usłyszeniu słowa "Dziękuje". Czujemy się wtedy dobrze, a czy nie o to chodzi w życiu? Idąc tym tokiem myślenia można na upartego powiedzieć że pomagając komuś pomagamy sobie.
  IMO najsilniejszy bodziec ma podłoże lekko religijne. Nieświadoma wiara w karmę czyli "to co oddamy ,wróci do nas. Może nawet w większej ilości". Oczekujemy że zostaniemy w jakiś sposób wynagrodzeni przez Boga tutaj na ziemi lub w życiu pośmiertnym.
  Co do balansowania pomiędzy egoizmem a altruizmem trzeba znaleźć złoty środek. Warto choć kilka razy w roku nie być zimnym sku**ysynem.

  Pozdrawiam Brazzerex

 • kamikadze517 napisał(a) komentarz datowany na 2013/03/30 19:32:07:

  Właśnie często jak słyszę takie szczere "Dziękuje" bardzo motywuje aby pomagać dalej, bo wyczuwa się to prawdziwe podziękowanie za pomoc. Gdzieś w głębi serca wierzę w karmę, może nie do końca sie do tego przyznaję ale chyba tak jest, mam nadzieję, że kiedyś ta moja dobroć zaowocuje i przyniesie dobroć także mi.
  Popieram ostatnie zdanie ;) Również pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa